CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ
CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ
Novinky Kurzy a školení Odborná literatura Košík 

.: Najdi text:

Portál provozuje:
i-servis.cz
redakční a publikační systémy

Sluneční 1400/1
747 14 Ludgeřovice

IČ: 70018111
DIČ: CZ6808140790
info@i-servis.cz


Zásilkový prodej literatury zajišťuje:
Ivo Bílek
Ludmilina 995/32
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

IČ: 48790109
DIČ: CZ6305020315

tel: 773 092 150
de-bilek@de-bilek.cz
 
 
2016

Chcete si zlepšit svoji paměť?

Říkali jste si někdy, že již hodně věcí zapomínáte? Máte hodně PINů a přístupových kódů a nechcete si je psát, aby zůstali v bezpečí? Nebo se máte naučit svou přednášku či proslov a nechcete ji číst z papíru? Zapište si tedy kódy i proslov přímo do své hlavy! Váš mozek má totiž úžasnou paměťovou kapacitu, tak proč jí nevyužít! Naučte se tedy používat mentální metodu nazvanou Paměťové háčky.

Paměťové háčky jsou jednoduchá mentální technika, která slouží k procvičování a trénování paměti, k rozvoji kreativity a tvořivosti. Technika je velmi rychlá a hravá, proto se dá také označit pojmem „mentální aerobik“.

Princip této techniky je založen na propojení číslic a písmen, respektive na vytváření obrazů k písmenům, která jsou k číslicím podle předem stanoveného sledu přiřazená. Protože málokdo z nás má rád matematiku a čísla, která nám moc neříkají, anglosaská metoda paměťových háčků přiřazuje ke každému číslu písmena a z nich vytvořená slova. Prvních deset čísel má písmena daná k nim i příslušná jednoslabičná slova. Dvoj a více ciferná čísla pak kopírují těchto prvních deset písmen, například číslo 15 je tvořeno písmeny T a L (neboť 1 má písmeno T, a 5 zase písmeno L). Metoda vychází z angličtiny a v každém jazyce je vytvořena příslušná mutace s písmeny a slovy konkrétního jazyka. Je možné si stanovit svá slova, ale je to zbytečné, když to odborníci již udělali za Vás. A věřte není snadné, podle všech pravidel taková slova objevit.

Obrazy jsou univerzálním jazykem našich myšlenek a jsou pro náš mozek a mysl velmi výstižné a srozumitelné. Proto si vždy lépe vzpomenete na věci, které si spojíte s nějakým obrazem nebo situací než na věci, o kterých pouze slyšíte. Proto si místo čísel několika čísel vytvoříte vlastné film s těmito odpovídajícími slovy. Tím si nejen lépe čísla zapamatujete, ale také si rozvíjíte svou představivost a především tvořivost (kreativitu).

Praktický význam paměťových háčků je v jejich uplatnění v různých oblastech, v nichž si potřebujeme cokoli pamatovat. Jak již bylo uvedeno výše, od jednoduchých pomůcek k zapamatování (kódy PIN, soupis položek k nákupu, telefonní čísla či i jiné přístupové kódy), přes rozsáhlejší (například jednotlivé body přednášky, prezentace) až po více obsáhlé oblasti (například konkrétní rozsah látky při studiu). Například učební látka má 5 částí, je jedno jak velkých (odstavce, stránky, oddíly, knihy). Stejné to je jestliže máme firemní prezentaci nebo veřejný projev. Každou část si jakoby pomyslně očíslujeme a při studiu si místo čísla pamatujeme slovo. Protože číslo 1 má přiřazeno slovo TŮŇ, tak se první část učiva (prezentace, projevu) bude odehrávat u tůně. Druhá část sdee zase bude odehrávat na Arše na moři (slovo k číslu 2 je Noe). A tak dále. Samozřejmě děj jednotlivých částí propojíme, takže se od tůně plynule dostaneme k Noemovi a pak dál. Když máme celý tento film zapamatovaný, tak nemusíme mít ani žádné poznámky, protože známe logický sled filmu a vždy víme, v jaké jeho části se nacházíme.

Paměťové háčky jsou také velmi oblíbené jako zábavná hra (například děti a rodiče či prarodiče si vzájemně zadávají předměty k zapamatování). Tím si nejen cvičí paměť, tvořivost a kreativitu, ale také zlepšují sociální vztahy.

Metodu Paměťové háčky přináší zcela nová a unikátní kniha Mozek v plamenech (100 mikropovídek pro lepší paměť). Kromě této mentální metody obsahuje také kniha 100 vzrušujících povídek se zajímavými a překvapujícími pointami. Všechny tyto povídky jsou napsány přesně v duchu metody Paměťových háčků, takovým způsobem, aby začátečník poznal, jak tuto metodu aplikovat v praxi.

Více informací i ukázky najdete na webových stránkách autora a nakladatele v jedné osobě: www.oupic.com . Objednávky lze zasílat na info@oupic.com . Cena knihy je pouze 195 Kč s DPH.

Doporučujeme

Příprava na přijímací zkoušky Internetové kurzy, které Vás připraví na přijímací zkoušky na vysoké i střední školy.

Půjčovny lešení
Největší síť půjčoven lešení v ČR za nejnižší ceny

Studium v zahraničí
Studentský informační server Palice duté

Řešení TSP
Bezplatný e-mailový seminář - příprava na testy studijních předpokladů MU
Testy studijních předpokladů, diskuse o přijímačkách na MUNI v Brně

e-MATEMATIKA.cz
Nesnesitelně snadná matematika 

sponzoring.cz

Jediný český portál, kde můžete svůj projekt nabídnout sponzorům.
Studentský web
HyperStudent.cz

Novinky na váš e-mail

Chcete být pravidelně informováni o nových titulech odborné literatury? Zajímají Vás jen konkrétní oblasti? Přihlaste se k bezplatnému odběru našeho zpravodaje. Získáte kompletní přehled o novinkách v nabídce všech nakladatelství v ČR.

Máte zájem o spolupráci?

Portál centrumvzdelavani.cz je otevřeným projektem pro zprostředkování vzdělávacích akcí ze všech oborů z celé ČR.

Pokud chcete, aby na tomto portálu byly prezentovány i vzdělávací akce z vaší nabídky, kontaktujte nás prosím na adrese info@i-servis.cz, nebo telefonicky na čísle 776 661 580.

Novinky v obsahu

Nejčtenější

Chcete si zlepšit svoji paměť?
27.08.2006, přečteno 19637 x
Novinky na váš e-mail
30.05.2004, přečteno 16901 x
Jak si otevřít dveře ke klientovi?
22.02.2007, přečteno 14238 x
Intuitivní marketing
16.01.2007, přečteno 13817 x
Svět informatiky kolem nás
07.12.2006, přečteno 13453 x
Jak připravovat reklamu
10.04.2007, přečteno 12975 x
  Zaváháte někdy při účtování? Zvládáte neustálé změny? Bojíte se chyb? Potřebujete poradit?