CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ
CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ
Novinky Kurzy a školení Odborná literatura Košík 

.: Najdi text:

Portál provozuje:
i-servis.cz
redakční a publikační systémy

Sluneční 1400/1
747 14 Ludgeřovice

IČ: 70018111
DIČ: CZ6808140790
info@i-servis.cz


Zásilkový prodej literatury zajišťuje:
Ivo Bílek
Ludmilina 995/32
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

IČ: 48790109
DIČ: CZ6305020315

tel: 773 092 150
de-bilek@de-bilek.cz
 
 
2016

Právo

Základy občanského práva hmotného - Závazkové právo I

autor: Ivana Štenglová, Jan Dědič, Josef Fiala, Jan Lasák, Václav Pilík, Markéta Selucká a kol. , vydal: Leges, březen 2023, 542 stran

První svazek učebnice občanského práva hmotného se zabývá relativními majetkovými právy, a to jak všeobecnými ustanoveními občanského zákoníku o závazcích, tak konkrétními závazky z právních jednání, s výjimkou závazků z deliktů a závazků z jiných právních důvodů. Teoreticky zaměřený výklad se nevyhýbá ani praktickým otázkám a zohledňuje nejnovější vývoj nauky, judikatury i recentní změny právní úpravy.

První část publikace vysvětluje základní pojmy závazkového práva a principy, na kterých je závazkové právo založeno. Objasňuje systematiku třídění závazků, právní důvody jejich vzniku a obsah závazků. Na vysvětlení stěžejních pojmů navazuje část zabývající se vznikem, zánikem a změnami závazků, problematikou zajištění a utvrzení dluhu či společných dluhů a pohledávek. Tuto část uzavírá výklad promlčení práv ze závazků a prekluze.

Druhá část se obecně zabývá smluvním právem. Vysvětluje pojem smlouvy, rozebírá formy, kterými ji lze uzavřít i jednotlivé fáze kontraktačního procesu. Samostatná kapitola je věnována smlouvám o smlouvě budoucí a jiným přípravným smlouvám. Na ni navazuje rozsáhlé pojednání o spotřebitelských smlouvách, které zapracovává změny provedené velkou novelou občanského zákoníku účinnou od ledna 2023.

Nejobsáhlejší část publikace pojednává o závazcích z jednotlivých právních jednání. Výklad postupuje systematicky podle části čtvrté hlavy druhé občanského zákoníku a vykládá závazky ze smluv, kterými se věci převádí do vlastnictví jiného (tj. darování, koupě, směna), či ze smluv, kterými jsou přenechány věci k užití jinému (výprosa, výpůjčka, nájem, pacht, licence, zápůjčka a další). Následuje úprava pracovního poměru, závazky ze schovacích smluv, závazky ze smluv příkazního typu, zájezd, závazky z přepravních smluv, dílo, péče o zdraví, kontrolní činnost, závazky ze smluv o účtu, jednorázovém vkladu, akreditivu a inkasu, závazky ze zaopatřovacích smluv, společnost a tichá společnost a závazky z odvážných smluv. Nakonec se publikace zabývá závazky z právního jednání jedné osoby.

Učebnice zpracovává látku čtivě a srozumitelně, aby poskytla studentům pevný základ k ovládnutí nelehké materie občanského závazkového práva i pochopení fungování práva obecně. Informace v ní uvedené však mohou být přínosné i pro advokáty, soudce, podnikové právníky a ekonomy, stejně jako pro podnikatele.

Katalogové číslo: 9788075026316
Cena: 820,00 Kč včetně 10% DPH
Závazně objednávám na dobírku:  

Doporučujeme

Příprava na přijímací zkoušky Internetové kurzy, které Vás připraví na přijímací zkoušky na vysoké i střední školy.

Půjčovny lešení
Největší síť půjčoven lešení v ČR za nejnižší ceny

Studium v zahraničí
Studentský informační server Palice duté

Řešení TSP
Bezplatný e-mailový seminář - příprava na testy studijních předpokladů MU
Testy studijních předpokladů, diskuse o přijímačkách na MUNI v Brně

e-MATEMATIKA.cz
Nesnesitelně snadná matematika 

sponzoring.cz

Jediný český portál, kde můžete svůj projekt nabídnout sponzorům.
Studentský web
HyperStudent.cz

Novinky na váš e-mail

Chcete být pravidelně informováni o nových titulech odborné literatury? Zajímají Vás jen konkrétní oblasti? Přihlaste se k bezplatnému odběru našeho zpravodaje. Získáte kompletní přehled o novinkách v nabídce všech nakladatelství v ČR.

Máte zájem o spolupráci?

Portál centrumvzdelavani.cz je otevřeným projektem pro zprostředkování vzdělávacích akcí ze všech oborů z celé ČR.

Pokud chcete, aby na tomto portálu byly prezentovány i vzdělávací akce z vaší nabídky, kontaktujte nás prosím na adrese info@i-servis.cz, nebo telefonicky na čísle 776 661 580.

Novinky v obsahu

Nejčtenější

Chcete si zlepšit svoji paměť?
27.08.2006, přečteno 18908 x
Novinky na váš e-mail
30.05.2004, přečteno 15800 x
Jak si otevřít dveře ke klientovi?
22.02.2007, přečteno 13542 x
Intuitivní marketing
16.01.2007, přečteno 12958 x
Svět informatiky kolem nás
07.12.2006, přečteno 12523 x
Jak připravovat reklamu
10.04.2007, přečteno 12435 x
  Zaváháte někdy při účtování? Zvládáte neustálé změny? Bojíte se chyb? Potřebujete poradit?